I. PODSTAWOWE INFORMACJE O SPÓŁCE

“PARTNER” Zespół Biegłych Rewidentów i Doradców Gospodarczych sp. z o.o. jest partnerem wspomagającym i doradzającym w zakresie szeroko pojętych dziedzin ekonomiczno – finansowych, działającym na rynku usług audytorskich od 1995 roku. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje charakteryzujące nas.

Nazwa Firmy PARTNER Zespół Biegłych Rewidentów i Doradców Gospodarczych sp. z o.o.
Siedziba 42-224 Częstochowa,
ul. Gajcego 14/16
tel./fax +48 34-361-19-60
e-mail: partner@cz.pl
http://www.partner.cz.pl
Zarząd Prezes Zarządu – Wojciech Gawroński,
biegły rewident nr 11130
Prokurent – mgr Jan Gawroński
Wpis na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych Uchwała Krajowej Rady Biegłych Rewidentów w Warszawie nr 104/54/95 z dnia 19 kwietnia 1995 roku, numer na liście – 321
Kapitał zakładowy 25.000,00 PLN
KRS 0000203315
NIP 573-10-19-117
Regon 150082266

Naszym celem jest dostarczanie rzetelnej i obiektywnej informacji użytkownikom sprawozdań finansowych oraz wspieranie przedsiębiorców w dążeniu do długoterminowej efektywności realizowanych przedsięwzięć. Nasz cel pragniemy osiągnąć poprzez:

  • profesjonalizm działania,
  • skuteczność w rozwiązywaniu problemów naszych klientów,
  • kompleksowość świadczonych usług.

Wieloletnie doświadczenie, które stawiamy do dyspozycji Państwa firmy powstało na bazie współpracy z podmiotami różnych branż i form własności. Właśnie ta różnorodność pozwala spojrzeć na pewne aspekty badanego problemu z innej strony, choć jednocześnie nieobca jest nam specyfika Państwa branży. To kreatywne połączenie pozwala nam odpowiedzialnie podejmować się zleceń auditingowych o wysokim stopniu trudności.
Kwalifikacje, kompetencje i zaangażowanie zatrudnionych przez nas biegłych rewidentów nie są jedynym atutem naszej firmy, choć stanowią gwarancję wysokiej jakości wykonywanej pracy. Naszą zaletą jest zdolność wsłuchiwania się w potrzeby naszych partnerów. Dla nas najważniejszy jest klient i jego wymagania. Głęboka analiza zasygnalizowanych nam problemów pozwala nam na efektywną współpracę na zasadach partnerstwa, dzięki czemu nasza oferta w zakresie badania sprawozdania finansowego jest z jednej strony odpowiedzią na ustawowy obowiązek, a z drugiej propozycją jego wypełnienia z korzyścią dla naszego klienta.

Badania sprawozdań finansowych realizują zespoły w skład, których wchodzą biegli rewidenci, ich asystenci i aplikanci, których wiedza i praktyczna i teoretyczna z pewnością Państwa usatysfakcjonuje. Nadzór nad całokształtem prac prowadzonych przez naszych pracowników sprawuje Prezes Firmy.

Klienci korzystający z usług PARTNER Zespół Biegłych Rewidentów i Doradców Gospodarczych sp. z o.o. mają pełną gwarancję, że zyskają:

  • efektywną realizację każdego przyjętego zadania,
  • kompetentny i doświadczony zespół wykonujący zlecenie, którym kieruje biegły rewident z uprawnieniami nadanymi przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów,
  • odpowiedzialność materialną naszej Spółki za ewentualne uchybienia w sztuce wykonywania zawodu, zabezpieczoną przez obligatoryjne ubezpieczenie Spółki,
  • kompletną poufność informacji,
  • pewność, że ich problemy zostały należycie zrozumiane a propozycje ich rozwiązania są w pełni wyważone oraz poparte fachową wiedzą i doświadczeniem.

Bezpośredni nadzór nad wszystkimi pracami sprawuje Prezes Zarządu Spółki Wojciech Gawroński – biegły rewident, menadżer finansowy, doradca i konsultant. Delegat na VIII Krajowy Zjazd Biegłych Rewidentów, Członek Komisji Programowej, wizytator Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, Członek Komisji Rewizyjnej OR KIBR w Częstochowie. Praktyk potrafiący dzięki swoim doświadczeniom spoglądać na finanse z punktu widzenia różnych interesariuszy.

Wojciech Gawroński ukończył elektronikę i telekomunikację na Wydziale Elektrycznym Akademii Morskiej w Gdyni oraz Wydział Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego. Był również słuchaczem studiów doktoranckich na Wydziale Informatyki i Zarządzania Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Stale pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w różnych formach doskonalenia zawodowego z zakresu Międzynarodowych Standardów Finansowych, MSRF/MSF, rachunkowości, finansów, kontrolingu czy kompetencji miękkich.

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Banku Handlowym w Warszawie S.A. pracując początkowo jako inspektor kredytowy w Wydziale Kredytów i Gwarancji, a później jako konsultant w Centrum Operacji Kapitałowych Wydział Emisji Papierów Wartościowych. Następnie pracował jako menadżer finansowy w dużych przedsiębiorstwach głównie produkcyjnych pełniąc równocześnie obowiązki członka zarządu czy prokurenta. W 2007 roku uzyskał uprawnienia biegłego rewidenta i od tego czasu zajmuje się audytem i konsultingiem. Od 2011 roku Prezes Zarządu PARTNER sp. z o.o.

Każdorazowo zespół projektowy czy auditingowy kompletowany jest indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb Zleceniodawcy oraz specyfiki jego działalności i branży. Dlatego też każde zlecenie może być realizowane efektywniej. Spółka na stałe współpracuje z 3 biegłymi rewidentów oraz gronem specjalistów z finansów, rachunkowości, podatków.

Korzystając z możliwości złożenia Państwu oferty na wykonanie badania sprawozdania finansowego przedstawiamy Państwu zakres świadczonych przez nas usług:

  • badania i przeglądy sprawozdań finansowych,
  • badanie planów połączenia i przekształcenia oraz wykonywanie innych usług zastrzeżonych dla biegłych rewidentów,
  • audyt projektów unijnych,
  • kompleksowy outsourcing finansowy,
  • doradztwo podatkowe i finansowe,
  • wycena przedsiębiorstw,
  • doradztwo w zakresie organizacji i informatyzacji rachunkowości,
  • ocena oraz projektowanie i wdrażanie systemów kontroli wewnętrznej,
  • opracowywanie i wdrażanie modeli systemów budżetowania i kontrolingu,
  • opracowywanie i wdrażanie programów restrukturyzacji,
  • opracowywanie biznes planów, projekcji finansowych i modeli biznesowych,
  • sporządzanie prospektów emisyjnych i memorandów informacyjnych,
  • działalność wydawnicza i szkoleniowa w zakresie rachunkowości, finansów i rewizji finansowej.

II. CEL, PRZEDMIOT I METODY BADANIA SPRAWOZDAŃ FINANSOWYCH

Badanie sprawozdań finansowych podmiotów gospodarczych są przeprowadzane zgodnie z wymogami określonymi w:

  • ustawie z dnia 29 września 1994 i rachunkowości ( tekst jednolity : Dz. U z 2002r., nr 76 poz. 694),
  • ustawie z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym (Dz. U z 2009r., nr 77 poz. 649),
  • Krajowymi Standardami Rewizji Finansowej wydanymi przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów i zatwierdzonymi przez Komisję Nadzoru Audytowego,
  • Międzynarodowymi Standardami Rewizji Finansowej.

Celem badania sprawozdania finansowego jest wydanie przez biegłego rewidenta pisemnej opinii wraz z raportem o tym czy sprawozdanie finansowe jest zgodne z zastosowanymi zasadami rachunkowości oraz czy rzetelnie i jasno przedstawia sytuację majątkową i finansową, jak i wynik finansowy badanej jednostki. Opinia powinna w szczególności stwierdzić czy:

a. badane sprawozdanie finansowe:

  • zostało sporządzone na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych,
  • zostało sporządzone zgodnie z określonymi ustawą zasadami rachunkowości,
  • jest zgodne co do formy i treści z obowiązującymi jednostkę przepisami prawa, statutu lub umową,
  • przedstawia rzetelnie i jasno wszystkie istotne dla oceny jednostki informacje,

b. informacje zawarte w sprawozdania z działalności jednostki:

  • uwzględniają postanowienia art. 49 ust 1. Ustawy o rachunkowości
  • są zgodne są z informacjami zawartymi w rocznym sprawozdaniu finansowym.
Badanie sprawozdań finansowych jednostek określonych w rozdziale 5 Ustawy o rachunkowości jest obligatoryjne. Sprawozdanie finansowe może podlegać dobrowolnemu badania nawet gdy nie spełnia wymogów obligatoryjności. W każdym przypadku wyboru podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych winien dokonać organ uprawniony do zatwierdzania sprawozdania finansowego.

Sprawozdanie finansowe sporządzane jest w oparciu o księgi rachunkowe, w których podstawę zapisów ewidencyjnych stanowią dowody źródłowe oraz wyniki rozliczenia okresowych inwentaryzacji składników aktywów i pasywów jednostki. Przedmiotem badania, oprócz sprawozdania finansowego są:

  • księgi rachunkowe,
  • źródłowe dochody księgowe,
  • inwentaryzacja i dokumentacja dotycząca jej rozliczeń,
  • system kontroli wewnętrznej,
  • dokumentacja organizacyjno – prawna.

4.1 Przedmiotem badania sprawozdania finansowego dla ustalenia ciągłości bilansowej są księgi rachunkowe i sprawozdanie finansowe za rok poprzedzający rok badany.

4.2 Przy badaniu bilansu zamknięcia okresu badanego biegły musi stwierdzić czy wszystkie operacje dotyczące tego okresu zostały ujęte w księgach rachunkowych występuje więc konieczności przeglądu zapisów dokonanych w księgach roku następnego czy nie dotyczą okresu badanego czy nie występują tzw. „zdarzenia po dacie bilansu” względnie czy zostały wykazane w księgach przyszłe lub warunkowe zobowiązania.

4.3 W zakres badania sprawozdania finansowego wchodzi również ocena zasadności przyjętych założeń co do oceny możliwości kontynuacji działalności w roku następnym ( art. 65 ust. 4 pkt. 7 Ustawy).

Przy realizacji badań stosujemy oparte na bogatym doświadczeniu techniki badania uwzględniając metody statystyczne dotyczące ustalenia i oceny ryzyka badania oraz istotności ogólnej dla całego sprawozdania finansowego jak i cząstkowej dotyczącej poszczególnych jego pozycji.

5.1 Zakres i sposób badania poszczególnych pozycji sprawozdania finansowego ujęty jest w opracowanym przez biegłego planie badania. Plan opracowywany jest w oparciu o informacje badanej jednostki dotyczące zakresu i sposobu prowadzenia ksiąg rachunkowych, kwalifikacji kadry, obowiązujących procedur kontrolnych, wielkości osiąganych przychodów i sumy bilansowej oraz określonych parametrów dotyczących ryzyka badania, jak również istotności ogólnej i cząstkowych.

5.2 Plan obejmuje mi.in. analizę obszarów ryzyka, badanie systemu kontroli wewnętrznej w zakresie jego zgodności oraz badanie wiarygodności poszczególnych pozycji sprawozdania finansowego. W trakcie badania opracowany plan badania może ulegać zmianom w zależności od potrzeb wynikających z jego przebiegu.

5.3 Zakres i sposób badania poszczególnych pozycji sprawozdania finansowego uzależniony jest od tego, czy rozpatrywane salda lub obroty są wynikiem:

  • operacji typowych ( rutynowych),
  • operacji nietypowych,
  • szacunków,

gdyż związany jest z nimi różny stopień ryzyka:

Operacje typowe – liczne, powtarzalne, łatwo mierzalne, realizowane stale w jednakowy sposób ( jak np. sprzedaż, zakup, obrót gotówkowy, wynagrodzenia, obrót magazynowy, produkcja) – są badane wyrywkowo. Zależnie od oceny istnienia (w ogóle) i jakości systemu kontroli wewnętrznej, działającego w jednostce, wielkość próbki, poddanej badaniu wiarygodności jest mniejsza lub większa. Wyniki badania próbki mogą być uogólnione na zbiorowość, gdy wybór próbki nastąpił losowo.

Operacje nietypowe – liczbowo nieliczne, mało powtarzalne, gdzie kwota lub okres, którego dotyczą, są ustalone subiektywnie ( np. Kredyty, pożyczki, likwidacja środków trwałych) i w miarę możliwości badane w sposób pełny.

Szacunki – jak np. wysokość rezerwy na koszty i straty, na odłożony podatek dochodowy, sprostowanie, wartości aktywów – również w miarę możliwości badane są metodą pełną.

Przedmiotem przeprowadzonych metodą wyrywkową i pełną badań powinno być ustalenie wiarygodności poszczególnych pozycji sprawozdania finansowego.

5.4. W przypadku wskazania przez badaną jednostkę obszarów działalności, które powinny zostać zbadane metodą pełną, określając przy tym liczbę dokumentów, biegły dokonuje tych badań, uwzględniając to wskazanie w ewentualnej umowie o badanie sprawozdania finansowego.

a) Etap I – badanie wstępne, przeprowadzone w IV kwartale roku badanego i obejmuje:

  • zapoznanie się z jednostką i specyfiką jej działalności,
  • przegląd dokumentacji dotyczącej sprawozdania za rok ubiegły,
  • przegląd ksiąg rachunkowych za okres pierwsze III kwartały roku badanego,
  • przegląd instrukcji wewnętrznych i zasad polityki rachunkowości,
  • udział w inwentaryzacji składników majątkowych,
  • badanie dokumentów źródłowych za okres pierwsze III kwartały roku badanego i ich zgodności z księgami rachunkowymi,
  • opracowanie zaktualizowanego planu badania,
  • zgłoszenie propozycji dotyczących korekt w księgach wynikających z wyników badania wstępnego.

b) Etap II – badanie właściwe, przeprowadzone w terminach określonych w podpisanej umowie o badanie obejmujące:

  • ustalenie i ocena ryzyka badania oraz istotności ogólnej i cząstkowych w oparciu o dane zawarte w przekazanym do badania sprawozdaniu finansowym,
  • opracowanie zweryfikowanego planu badania,
  • badanie poszczególnych obszarów wynikających z planu,
  • przegląd późniejszych zdarzeń, które wystąpiły po dacie bilansu oraz przyszłych i warunkowych zobowiązań,
  • zakończenie badania obszarów wskazanych do badania metodą pełną,
  • uzgodnienie korekt księgowych wynikających z badania,
  • rozważenie, czy zagrożona jest kontynuacja działalności jednostki,
  • przegląd zebranej dokumentacji rewizyjnej – ocena jej kompletności,
  • ocena ekonomiczno – finansowa jednostki w oparciu o sprawozdawczość finansową,
  • sporządzenie raportu, opinii i ewentualnie pisma do Rady Nadzorczej i Zarządu.

Do umowy o badanie sprawozdania finansowego dołączony jest załącznik harmonogramu prac związanych z badaniem sprawozdania finansowego, w którym w drodze wzajemnego uzgodnienia, ujęte są m.in. pozycje dotyczące:

  • przekazanie biegłemu harmonogramu prac związanych z zamknięciem roku obrotowego i sporządzeniem sprawozdania finansowego,
  • terminy inwentaryzacji składników majątkowych,
  • terminy badania wstępnego,
  • terminy badania końcowego,
  • termin przekazania raportu i opinii,
  • inne wzajemnie uzgodnione zagadnienia usprawniające proces badania sprawozdania finansowego.

Biegły rewident (bądź zespół) przeprowadzający badanie sprawozdania finansowego podmiotu, spełnia każdorazowo warunki określone w art. 66 Ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. nr 76, poz. 694).

Oświadczenie biegłego rewidenta (zespołu) o jego niezależności i bezstronności wobec podmiotu badanego zawarte jest w raporcie z badania sprawozdanie finansowego.

W okresie naszej ponad 20 letniej działalności zrealizowaliśmy ponad 250 zleceń audytowych. Doświadczenia jakie zdobyliśmy dają nam solidne fundamenty do podejmowania nawet najbardziej złożonych zleceń. Fundamenty te to:

  • doświadczony i kompetentny zespół audytorski,
  • skuteczny system wewnętrznej kontroli jakości,
  • zdefiniowany Kodeks Wartości,
  • zestandaryzowany system pracy oparty o analizę ryzyka,
  • indywidualne podejście do każdego klienta,
  • wiedza interdyscyplinarna,
  • współpraca oparta na zasadach partnerstwa,
  • miękkie kompetencje usprawniające przebieg procesu badania,
  • bieżące kontakty z kierownikiem jednostki i Komitetem Audytu,
  • stały i bezpośredni udział biegłego rewidenta.

Nasze doświadczenia powodują, iż wiemy jak ważne jest dla każdego klienta szybkie i sprawnie przeprowadzenia audytu oraz korzyści z przeprowadzenia audytu wykraczające poza otrzymanie dokumentów końcowych jakimi są opinia i raport z badania sprawozdania finansowego. Sprawia to, iż dążymy aby każde zlecenie było realizowane szybko, skutecznie i przynosiło wartość dodaną dla klienta w postaci:

  • zdefiniowania, analizy i oceny kluczowych obszarów ryzyka,
  • analizy i oceny skuteczności działania systemu kontroli wewnętrznej,
  • poprawy skuteczności i prawidłowości działania:
    • systemu rachunkowości kontroli wewnętrznej,
    • systemu rachunkowości,
  • możliwości rozszerzenia badania o dodatkowe wymagania klienta,
  • kompleksowej analizy ekonomiczno – finansowej za ostatnie lata działalności.

III. OFERTA TECHNICZNA

  • biegły rewident
  • asystent/ci biegłego rewidenta.
  • analiza i ocena ryzyk prowadzonej działalności gospodarczej,
  • analiza i ocena funkcjonowania systemu kontroli wewnętrznej,
  • analiza i ocena przyjętych zasad rachunkowości,
  • badanie i ocena poprawności i wiarygodności prowadzonych ksiąg rachunkowych oraz sprawozdania finansowego,
  • wydanie opinii i raportu z badania.

Ponadto na wniosek zamawiającego biegły wyraża gotowość zaprezentowania wyników badania na posiedzeniu Organu uprawnionego do wyboru podmiotu uprawnionego do badania sprawozdania finansowego oraz Organu Zatwierdzającego sprawozdanie finansowe.

  • badanie wstępne – IV kwartał roku rok badanego
  • badanie właściwe- I/II kwartał roku następującego po roku badanym
  • przekazanie opinii i raportu – niezwłocznie po zakończeniu badania
  • szczegółowe terminy zostaną ustalone w umowie o badanie;
  • dotrzymanie terminów jest uzależnione od terminu sporządzenia sprawozdania finansowego i przygotowania do jego badania przez Zleceniodawcę.

a) Elementy składowe wynagrodzenia:

  • koszty podróży i noclegów,
  • koszty emisji raportu i opinii,
  • koszty ubezpieczenia,
  • koszty nadzoru realizowanego przez Krajową Komisję Nadzoru
  • koszty pracy biegłego i asystenta oraz weryfikatora.

Wynagrodzenie zostanie ustalone z wykorzystaniem normatywnej pracochłonności wynikającej z Uchwały nr 259/20/2005 KIBR z dn. 08.02.2005 r.

b) Standardowe warunki płatności:

  • Zaliczka 50% po podpisaniu umowy,
  • Płatność końcowa 14 dni od otrzymania przez Zleceniodawcę rezultatów badania i wystawienia faktury przez zleceniobiorcę.

c) Oferta cenowa:
w celu uzyskania oferty cenowej prosimy o pobranie, wypełnienie i odesłanie na nasz adres e-mail (partner@cz.pl) Karty Informacyjnej

Oferta dedykowana zawiera oświadczenie poniższej treści: „Ja niżej podpisany – Wojciech Gawroński – oświadczam, iż jako biegły rewident nr 11130 i reprezentant podmiotu wpisanego na listę uprawnionych do badania sprawozdań finansowych pod numerem 321, spełniam warunki określone w art. 66 Ustawy o rachunkowości oraz w art. 56 Ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym do wyrażania bezstronnej i niezależnej opinii o badanym sprawozdaniu finansowym. Jednocześnie przyjmuję zobowiązanie do uczestnictwa w posiedzeniu Rady Nadzorczej, jak i organu uprawnionego do zatwierdzenia sprawozdania finansowego w przypadku wystąpienia takiej potrzeby.”

Wojciech Piotr Gawroński
biegły rewident 11130
PREZES ZARZĄDU

Zapytaj o ofertęKarta informacyjna


Aby uzyskać ofertę dedykowaną - pobierz - wypełnij i odeślij kartę informacyjną