Symulacja zarządzania projektem
Symulacja Cesim Project została zaprojektowana, by uchwycić istotę zarządzania projektem, w środowisku opartym na współdziałaniu i konkurencyjności.

.
ZAGADNIENIA: Zarządzanie projektem, praca zespołowa i przywództwo, efektywna współpraca i komunikacja

ZASTOSOWANIE: Wstępne i bardziej zaawansowane kursy zarządzania projektami, sesje interaktywnego zarządzania projektami, programy szkoleniowe dla kadry kierowniczej, praktyczne szkolenia z zarządzania projektami

ZADANIA UCZESTNIKÓW: Każdy uczestnik symulacji Cesim Project pełni czynną rolę jako część zespołu projektowego. Zespół projektowy stoi wspólnie przed zadaniem ukończenia dużego podprojektu, a cała organizacja projektu musi pomyślnie zakończyć wiele możliwie zazębiających się projektów z charakterystycznymi dla nich problemami. Sukces zespołów zależy istotnie od zdolności jego członków do przekazywania planu działania wśród nowo uformowanego zespołu projektowego. W szczególności zespoły projektowe i ich członkowie muszą zdecydować o stworzeniu zespołów projektowych opartych na unikalnych zestawach umiejętności odpowiednich do wymagań zadania, ustaleniu właściwych budżetów, priorytezacji zadań projektu, wykorzystaniu nadgodzin, przygotowaniu się na nieoczekiwane zmiany, outsourcingu zadań oraz potencjalnych zmianach w składzie zespołu projektowego.

KLUCZOWE OBSZARY NAUKI: Symulacja Cesim Project została zaprojektowana od podstaw na filozofii opierającej się na tym, że komunikacja pomiędzy ludźmi jest istotą każdego zarządzania projektem. Podczas gdy zarządzanie projektem jako całość pokrywa mnóstwo dziedzin funkcjonalnych, z których wiele jest częścią symulacji, kluczowym obszarem nauki jest potrzeba odpowiedniego rozpowszechniania informacji wśród zespołu projektowego i większej organizacji, biorąca w pełni pod uwagę unikalne potrzeby prawdziwego zespołu projektowego. Żadne dwa kursy Cesim Project nigdy nie będą takie same, ponieważ w każdej nowej sesji wezmą udział nowi ludzie z ich unikalnymi zdolnościami interpersonalnymi i predyspozycjami komunikacyjnymi.

KLUCZOWE CZYNNIKI SUKCESU: Sukces jest mierzony mieszanką elementów współdziałania i konkurencji. Zespoły projektowe odpowiadające za swoje poszczególne podprojekty wśród większej organizacji projektu dążą do ukończenia swoich zadań z jak najlepszą jakością, w najkrótszym czasie i przy najniższych kosztach mieszczących się w budżetach. Jednakże zespoły projektowe nie powinny zaniedbywać wspólnego celu całej organizacji, który ze swej strony może być mierzony w porównaniu do wyników z innych kursów.

OCZEKIWANE KORZYŚCI: Lepsze zrozumienie zasadniczego elementu komunikacji w pracy nad projektem. Zwiększone zrozumienie wzajemnego oddziaływania elementów współdziałania i konkurencji w środowisku, które sprawdza zdolności interpersonalne. Zaznajomienie się z metodami pomiaru celów projektu i ich kluczowymi miarami, takimi jak: czas, koszty, budżet itd. Docenienie różnic opinii i zauważenie rozbieżności w umiejętności pracy zespołowej oraz zarządzania ludźmi przez członków zespołu.

DOSTĘPNE JĘZYKI: angielski, fiński i polski (w przygotowaniu)

Przykładowe widoki